Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
prednasky [2018/08/11 10:09]
zuzana
prednasky [2019/03/18 15:48] (aktuální)
zuzana
Řádek 1: Řádek 1:
 +==== Mateřství jako cesta osobního rozvoje ====
  
-==== Už vím co na sebe, aby moje DUŠE mohla zářit! ====+Když jsem v době, kdy jsem byla na mateřské, slyšela o tom, jak si nějaká žena užívá mateřství,​ **nechápala jsem to**.  
 + 
 +Já jsem byla [[o_mne|vyčerpaná fyzicky i psychicky]]. Děti jsem měla "​hodné",​ ale fakt mě to s nima doma nebavilo. Chtěla jsem se realizovat, chtěla jsem být taky něco víc než jen uklízečka,​ pečovatelka a hospodyně. **Děti jsem vnímala jako kouli u nohy**. 
 + 
 +Slýchávala jsem: "​Dítě je Tvůj učitel."​ Opravdu jsem nevěděla, jak to sakra myslí?! 
 + 
 +Už to vím. Postupem času jsem pochopila, jakým darem pro mě děti jsou. 
 + 
 +V této přednášce **sdílím svůj příběh**. Co jsem s dětmi a partnerem zažívala a zažívám. Jakým výzvám jsem čelila a co jsem díky nim pochopila. Sdílím **má uvědomění a pokroky**. 
 + 
 +Netvrdím, že už mám v životě vše vyřešené. To nemá nikdo. Kus cesty už mám ale za sebou a moc **ráda budu inspirací a průvodcem na Tvé cestě**, pokud o to stojíš. 
 + 
 +=== Termín příští přednášky je: === 
 +Momentálně není vypsán žádný termín. 
 + 
 +\\ 
 +=== Reference === 
 +"​Přednáška //​Mateřství jako cesta osobního rozvoje// byla **velmi poučná**, zajímavá, intenzivní. Odnáším si **super pocit**, naději, že bude líp a také **spoustu informací**,​ které doufám využiji v praxi."​ - Jana 
 + 
 +---- 
 +Bylo to úžasný Zuzi, děkuju moc a těším se na další přednášku. **Jsem plná nové energie**, díky! 
 +- Adéla 
 +---- 
 + 
 +Dneska jsem byla na Tvé přednášce //​Mateřství jako cesta// a chci Ti za ni moc poděkovat. Bylo skvělé poslouchat příběh někoho jiného, jehož pocity jsou ovšem velmi podobné těm mým. Ve spoustě věcí mi nezbývá než jen říct: "Mám to taky tak". Moc jsem si to užila a mám **spoustu skvělých informací, které mi pomohou zase lépe pochopit**, co se to tady u nás doma děje.  
 +- Romana 
 +---- 
 +\\ 
 +\\  
 +{{ :​s_detma_kasperk_jul2018.jpg?​600 |}} 
 +---- 
 + 
 +==== Už vímco na sebe, aby moje DUŠE mohla zářit! ====
 Jsem **Princezna**,​ **Čarodějka** nebo **Ležérka**?​ Je můj muž **Voják** nebo spíš **Rebel**? A není moje maminka elegantní **Dáma**? Jsem **jinová** nebo **jangová**?​ Jaké je mé poslání? Jak si vybrat partnera a jak kolegy? A jak s tím vším souvisí oblečení???​ Jsem **Princezna**,​ **Čarodějka** nebo **Ležérka**?​ Je můj muž **Voják** nebo spíš **Rebel**? A není moje maminka elegantní **Dáma**? Jsem **jinová** nebo **jangová**?​ Jaké je mé poslání? Jak si vybrat partnera a jak kolegy? A jak s tím vším souvisí oblečení???​
  
-To vše Vám objasní unikátní **typologie módní návrhářky a stylistky** [[http://​www.tanahavlickova.cz|Táni Havlíčkové]] OCTO CODES. Typologie, která ​Vás zaujme stejně jako tisíce dalších žen a mužů, kterým pomohla pochopit sebe sama, jejich partnery, rodiče, děti. Typologie, díky které ​najdete ​svou jedinečnost a přestanete ​se porovnávat s ostatními.+To vše Ti objasní unikátní **typologie módní návrhářky a stylistky** [[http://​www.tanahavlickova.cz|Táni Havlíčkové]] OCTO CODES. Typologie, která ​Tě zaujme stejně jako tisíce dalších žen a mužů, kterým pomohla pochopit sebe sama, jejich partnery, rodiče, děti. Typologie, díky které ​najdeš ​svou jedinečnost a přestaneš ​se porovnávat s ostatními.
  
 Tato typologie mě nadchla a nepřestává mě bavit. Používám jí denně. ​ Tato typologie mě nadchla a nepřestává mě bavit. Používám jí denně. ​
Řádek 11: Řádek 44:
 Nadšeně a s humorem o této typologii mluvím. Nadšeně a s humorem o této typologii mluvím.
  
-Přednáška trvá 2,5 hodiny, během kterých představím 8 stylů typologieukáži ​Vám **příklady jednotlivých stylů oblečení**. Doporučuji přijít s kamarádkou,​ pomůžete si navzájem s nalezením svého stylu.+Přednáška trvá 2,5 hodiny, během kterých představím 8 stylů typologie ​ukáži **příklady jednotlivých stylů oblečení**. Doporučuji přijít s kamarádkou,​ pomůžete si navzájem s nalezením svého stylu.
  
-Přijďte pootevřít okna do Vaší ​DUŠE, aby mohla zářit do světa!+Přijď pootevřít okna do Tvé DUŠE, aby mohla zářit do světa!
  
-Termín příští přednášky je pátek ​**7.92018** od 18:30 v [[https://​centrum-setkavani.cz/​akce/​|Centru setkávání]] ​** Českých Budějovicích**. Cena 250,- Kč.+=== Termín příští přednášky je: === 
 +Pondělí ​**8.4.** 16:00 - 18:30 v RC Krumlík, ​**Český Krumlov**. Vstupné 80,- Kč. Hlídání dětí během přednášky ZDARMA.
  
-===Pokud ​máte o přednášku zájem, napište si o termín.===+\\ 
 +\\ 
 +===Pokud ​máš o přednášku zájem, napiš si o termín.===
  
-{{:sedlcany1.jpg?200 |}} {{:​jhradec5.jpg?​180 | }} {{:​cervstan1.jpg?​200 ​|}} +\\ 
 +{{:prachatice_ja_17nov18.jpg?500 |}}{{:​jhradec5.jpg?​260 | }}  
 +\\ 
 +\\ 
 +\\ 
  \\  \\
 \\ \\
Řádek 35: Řádek 75:
  
 ---- ----
 +"​Přednáška o typologii byla moc zajímavá! **Jsem jasná rebelka** :-) i když to je to poslední, co bych si o sobě myslela. :-) **Vždycky jsem myslela, že jsem poslušná holka**, co nevybočuje z řady, a tomu označení Rebelka zrovna neodpovídá. :-) Ale ten popis na mě opravdu sedí. Že jsem jangová, jsem tak trochu tušila, ale Hvězda ani Kamarádka nejsem a Ležérka asi taky úplně ne, protože občas mi "​záře reflektorů"​ dělá moc dobře. Jednou bych chtěla psát blog, dělat semináře, koučink ... Tak třeba se k tomu jednou dopracuju. - Romana, právnička na mateřské, https://​www.mamysrozumem.cz/​
 +
 +----
 +
 "Já jsem se díky Vaší přednášce našla. Napůl ležérní, napůl - ale hodně potlačená -  "Já jsem se díky Vaší přednášce našla. Napůl ležérní, napůl - ale hodně potlačená - 
 rebelka. Takže **už se konečně nebudu nutit do sukýnek, květovaných šatů, náramků a korálů**. rebelka. Takže **už se konečně nebudu nutit do sukýnek, květovaných šatů, náramků a korálů**.
Řádek 45: Řádek 89:
  
 Tuto přednášku vnímám jako osvětu a je mým cílem, aby si každá žena z přednášky odnesla základní informace, vědomí jak je začlenit do svého každodenního života a také chuť tak učinit: Tuto přednášku vnímám jako osvětu a je mým cílem, aby si každá žena z přednášky odnesla základní informace, vědomí jak je začlenit do svého každodenního života a také chuť tak učinit:
 +\\ 
 +{{ :​protivin1.jpg?​400|}} 
 +\\
   * doporučení co v jaké fázi dělat/​nedělat a proč   * doporučení co v jaké fázi dělat/​nedělat a proč
   * jak to skloubit s péčí o domácnost a děti   * jak to skloubit s péčí o domácnost a děti
Řádek 51: Řádek 97:
   * nakouknete do knih s tématikou ženské cykličnosti   * nakouknete do knih s tématikou ženské cykličnosti
   * porovnáte kulatý a hranatý **cyklický magnet**   * porovnáte kulatý a hranatý **cyklický magnet**
-  * osaháte si **menstruační kalíšky** (přinesu 3 různé velikosti od různých výrobců, sama používám už 10 let), **menstruační houby** a látkové vložky+  * osaháte si **menstruační kalíšky** (přinesu 3 různé velikosti od různých výrobců, sama používám už 11 let), **menstruační houby** a látkové vložky
  
-Po přednášce ​Vám bude jasné: ​+Po přednášce ​Ti bude jasné: ​
   * Kdy uklízet?   * Kdy uklízet?
   * Kdy vyvařovat?   * Kdy vyvařovat?
Řádek 59: Řádek 105:
   * Kdy poslat děti k babičce?   * Kdy poslat děti k babičce?
   * **Proč je premenstruační fáze ta NEJ?**   * **Proč je premenstruační fáze ta NEJ?**
- 
-Předběžný termín příští přednášky je pátek **14.9.**2018 9-11h ** v Českých Budějovicích** (Centrum Caplík). Cena 150,- Kč. 
 \\ \\
-{{ :protivin1.jpg?200 |}}+=== Termín příští přednášky je === 
 +Sobota **9.3.** 16-18h v Klubu FČAS, **Frymburk**. Vstupné 150,- Kč (pro členy Spolku FČAS 80,- Kč).  
 +\\
 \\ \\
 === Reference === === Reference ===
Řádek 82: Řádek 128:
 Na přednášce jsem získala informace, o kterých jsem v minulosti neměla vůbec tušení (kalíšky, houby...) a samotnou mě překvapilo kolik mých vrstevnic toto již zná a používá a co víc, je s tím spokojeno. Odnesla jsem si uvědomění,​ že **vše co se děje je** pro nás ženy zcela **normální** a není to tím, že bych měla svoje blízké najednou míň ráda a byla chyba ve mě. Teď **již vím, jak v jednotlivých fázích reagovat a jak se s tím poprat**.- Lenka P. Na přednášce jsem získala informace, o kterých jsem v minulosti neměla vůbec tušení (kalíšky, houby...) a samotnou mě překvapilo kolik mých vrstevnic toto již zná a používá a co víc, je s tím spokojeno. Odnesla jsem si uvědomění,​ že **vše co se děje je** pro nás ženy zcela **normální** a není to tím, že bych měla svoje blízké najednou míň ráda a byla chyba ve mě. Teď **již vím, jak v jednotlivých fázích reagovat a jak se s tím poprat**.- Lenka P.
  
 +----
 +==== 7 principů zdravé výchovy dětí ====
 +Na přednášce se dozvíš 7 principů a praktické příklady jak je aplikovat v každodenním životě.
  
 +Mám dvě děti: skoro 9-letou dceru s jemnou, soucitnou a přitom sebevědomou a velmi moudrou duší a 6-letého temperamentního syna s duší bojovníka. Jsou rozdílní jako noc a den nebo jin a jang :-) Přesto spolu dobře vycházejí,​ umí si spolu krásně hrát a umí se zabavit i o samotě. **Prospívají fyzicky i psychicky.** Na nich vidím, že principy, které uplatňuji a vyučuji, opravdu fungují. ​
  
 +Tuto přednášku právě připravuji.
  
 +----
 +==== Proměna partnerského vztahu s příchodem dětí ==== 
 +Nikdo není připraven na to, jak moc příchod dětí změní jeho partnerský vztah. Spousta vztahů kvůli tomu jen živoří nebo se rozpadá. ALE nemusí to tak být! My ženy máme ve svých rukou velkou moc a schopnost to změnit!
 +
 +Na přednášce se dozvíš:
 +   * **Co se po příchodu dětí změní** ve vnímání muže směrem k jeho partnerce?
 +   * Jaká je **úloha otce ve výchově** dětí?
 +   * Co musí žena dávat svému muži, aby se cítil naplněný?
 +   * Jaké jsou **základní principy spokojeného partnerství**?​
 +   * Kam se vytratila chuť na sex?
 +
 +Tuto přednášku připravuji.
 +
 +----
 +====Energie pro život - jak ji získat a jak si ji udržet?​====
  
 +Tuto přednášku připravuji.