Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
prednasky [2018/06/10 22:11]
zuzana
prednasky [2018/10/02 14:42] (aktuální)
zuzana
Řádek 1: Řádek 1:
 +==== Mateřství jako cesta osobního rozvoje ====
 +
 +Když jsem v době, kdy jsem byla na mateřské, slyšela o tom, jak si nějaká žena užívá mateřství,​ **nechápala jsem to**. 
 +
 +Já jsem byla [[o_mne|vyčerpaná fyzicky i psychicky]]. Děti jsem měla "​hodné",​ ale fakt mě to s nima doma nebavilo. Chtěla jsem se realizovat, chtěla jsem být taky něco víc než jen uklízečka,​ pečovatelka a hospodyně. **Děti jsem vnímala jako kouli u nohy**.
 +
 +Slýchávala jsem: "​Dítě je Tvůj učitel."​ Opravdu jsem nevěděla, jak to sakra myslí?!
 +
 +Už to vím. Postupem času jsem pochopila, jakým darem pro mě děti jsou.
 +
 +V této přednášce **sdílím svůj příběh**. Co jsem s dětmi a partnerem zažívala a zažívám. Jakým výzvám jsem čelila a co jsem díky nim pochopila. Sdílím **má uvědomění a pokroky**.
 +
 +Netvrdím, že už mám v životě vše vyřešené. To nemá nikdo. Kus cesty už mám ale za sebou a moc **ráda budu inspirací a průvodcem na Tvé cestě**, pokud o to stojíš.
 +
 +Termín příští přednášky je **čtvrtek 18.10.** od 17:00 v RC **Mamánek**,​ Lannova 53, **České Budějovice**,​ cena 200,- Kč. 
 +
 +Další termíny domlouvám (ČB, Písek, ČK a další). Pokud chceš poslat pozvánku, napiš mi svůj email.
 +
 +\\
 +\\ 
 +{{ :​s_detma_kasperk_jul2018.jpg?​600 |}}
 +----
  
 ==== Už vím co na sebe, aby moje DUŠE mohla zářit! ==== ==== Už vím co na sebe, aby moje DUŠE mohla zářit! ====
Řádek 15: Řádek 37:
 Přijďte pootevřít okna do Vaší DUŠE, aby mohla zářit do světa! Přijďte pootevřít okna do Vaší DUŠE, aby mohla zářit do světa!
  
-Termín příští přednášky je **16.6. 2018** od 9:00 v Městské knihovně ** v Písku**. Cena 200,- Kč.+=== Termín příští přednášky je: ===
  
-Termín příští přednášky je **14.92018** od 18:30 v [[https://centrum-setkavani.cz/akce/​|Centru ​setkávání]] ** v Českých Budějovicích**. Cena 250,- Kč.+Pátek ​**26.10.** 2018 od 17:00 v [[http://caplik.simplesite.com/438250754|Centru ​Caplík]], Fr. Ondříčka 46 ** v Českých Budějovicích**. Cena 230,- Kč.
  
 +Pátek **9.11.** 2018 od 18:00 v [[https://​centrumzivota.webnode.cz/​workshopy2/​|Centru ŽIVOTA]], Dobrovského 729 ** v Táboře**. Cena 250,- Kč.
 +
 +Pondělí **14.1.** 2019 od 18:30 v [[https://​centrum-setkavani.cz/​akce/​|Centru setkávání]]** v Českých Budějovicích**. Cena 250,- Kč.
 +\\
 +\\
 ===Pokud máte o přednášku zájem, napište si o termín.=== ===Pokud máte o přednášku zájem, napište si o termín.===
  
 +\\
 {{:​sedlcany1.jpg?​200 |}} {{:​jhradec5.jpg?​180 | }} {{:​cervstan1.jpg?​200 |}}  {{:​sedlcany1.jpg?​200 |}} {{:​jhradec5.jpg?​180 | }} {{:​cervstan1.jpg?​200 |}} 
  \\  \\
Řádek 44: Řádek 72:
 ---- ----
 ==== Cyklická máma ==== ==== Cyklická máma ====
-Přednáška ​se sdílením ​na téma **ženské cykličnosti a alternativních menstruačních pomůcek**+Přednáška na téma **ženské cykličnosti a alternativních menstruačních pomůcek**.
- +
-Cykličnost se týká každé ženy a je smutné kolik žen svou cykličnost ignoruje a nevyužívá jejích darů. Stejně tak menstruační kalíšek či houba jsou úžasné pomůcky, které používá jen malé procento žen.+
  
 Tuto přednášku vnímám jako osvětu a je mým cílem, aby si každá žena z přednášky odnesla základní informace, vědomí jak je začlenit do svého každodenního života a také chuť tak učinit: Tuto přednášku vnímám jako osvětu a je mým cílem, aby si každá žena z přednášky odnesla základní informace, vědomí jak je začlenit do svého každodenního života a také chuť tak učinit:
 +\\ 
 +{{ :​protivin1.jpg?​400|}} 
 +\\
   * doporučení co v jaké fázi dělat/​nedělat a proč   * doporučení co v jaké fázi dělat/​nedělat a proč
   * jak to skloubit s péčí o domácnost a děti   * jak to skloubit s péčí o domácnost a děti
Řádek 55: Řádek 83:
   * nakouknete do knih s tématikou ženské cykličnosti   * nakouknete do knih s tématikou ženské cykličnosti
   * porovnáte kulatý a hranatý **cyklický magnet**   * porovnáte kulatý a hranatý **cyklický magnet**
-  * osaháte si **menstruační kalíšky** (přinesu 3 různé velikosti od různých výrobců, sama používám už 10 let), **menstruační houby** a látkové vložky+  * osaháte si **menstruační kalíšky** (přinesu 3 různé velikosti od různých výrobců, sama používám už 11 let), **menstruační houby** a látkové vložky
  
 Po přednášce Vám bude jasné: ​ Po přednášce Vám bude jasné: ​
Řádek 63: Řádek 91:
   * Kdy poslat děti k babičce?   * Kdy poslat děti k babičce?
   * **Proč je premenstruační fáze ta NEJ?**   * **Proč je premenstruační fáze ta NEJ?**
- 
-Předběžný termín příští přednášky je **7.9.**2018 9-11h ** v Českých Budějovicích** (Žerotínova 1). Cena 150,- Kč. 
 \\ \\
-{{ :protivin1.jpg?200 |}}+=== Termín příští přednášky je === 
 +Středa **28.11.** 2018 18:30h v Centru Setkávání ** v Českých Budějovicích**. Cena 230,- Kč. 
 +\\
 \\ \\
 === Reference === === Reference ===
Řádek 85: Řádek 113:
 ---- ----
 Na přednášce jsem získala informace, o kterých jsem v minulosti neměla vůbec tušení (kalíšky, houby...) a samotnou mě překvapilo kolik mých vrstevnic toto již zná a používá a co víc, je s tím spokojeno. Odnesla jsem si uvědomění,​ že **vše co se děje je** pro nás ženy zcela **normální** a není to tím, že bych měla svoje blízké najednou míň ráda a byla chyba ve mě. Teď **již vím, jak v jednotlivých fázích reagovat a jak se s tím poprat**.- Lenka P. Na přednášce jsem získala informace, o kterých jsem v minulosti neměla vůbec tušení (kalíšky, houby...) a samotnou mě překvapilo kolik mých vrstevnic toto již zná a používá a co víc, je s tím spokojeno. Odnesla jsem si uvědomění,​ že **vše co se děje je** pro nás ženy zcela **normální** a není to tím, že bych měla svoje blízké najednou míň ráda a byla chyba ve mě. Teď **již vím, jak v jednotlivých fázích reagovat a jak se s tím poprat**.- Lenka P.
- 
 ---- ----
-"Milá Zuzko, každé setkání s Tebou je obohacující,​ už jen tím co vyzařuješ. Nestačí mne udivovat Tvůj klid, nadhled a smysl pro organizaci, těch darů je mnohem více. Z každého setkání s Tebou si odnáším dobrý pocit, **dokážeš vytvořit bezpečné a otevřené prostředí**,​ kde se každý musí cítit dobře. Děkuji za každé setkání s Tebou, jsi žena s otevřeným srdcem a s ohromným darem zhmotňovat nápady, které Ti přicházejí. Pro mne **jsi inspirací a startovacím můstkem**."​ - Zdeňka, 3 děti