Mateřství jako cesta osobního rozvoje

Když jsem v době, kdy jsem byla na mateřské, slyšela o tom, jak si nějaká žena užívá mateřství, nechápala jsem to.

Já jsem byla vyčerpaná fyzicky i psychicky. Děti jsem měla „hodné“, ale fakt mě to s nima doma nebavilo. Chtěla jsem se realizovat, chtěla jsem být taky něco víc než jen uklízečka, pečovatelka a hospodyně. Děti jsem vnímala jako kouli u nohy.

Slýchávala jsem: „Dítě je Tvůj učitel.“ Opravdu jsem nevěděla, jak to sakra myslí?!

Už to vím. Postupem času jsem pochopila, jakým darem pro mě děti jsou.

V této přednášce sdílím svůj příběh. Co jsem s dětmi a partnerem zažívala a zažívám. Jakým výzvám jsem čelila a co jsem díky nim pochopila. Sdílím má uvědomění a pokroky.

Netvrdím, že už mám v životě vše vyřešené. To nemá nikdo. Kus cesty už mám ale za sebou a moc ráda budu inspirací a průvodcem na Tvé cestě, pokud o to stojíš.

Termín příští přednášky je:

Středa 21.11. 2018 od 16:00 v RC Krumlík, Urbinská 184 v Českém Krumlově. Cena 200,- Kč.

Středa 28.11. 2018 od 9:00 v Centru Caplík, Fr. Ondříčka 46 v Českých Budějovicích. Cena 200,- Kč. Děti do 2 let mohou být přítomny!


Reference

„Přednáška Mateřství jako cesta osobního rozvoje byla velmi poučná, zajímavá, intenzivní. Odnáším si super pocit, naději, že bude líp a také spoustu informací, které doufám využiji v praxi.“ - Jana


Bylo to úžasný Zuzi, děkuju moc a těším se na další přednášku. Jsem plná nové energie, díky! - Adéla

Už vím, co na sebe, aby moje DUŠE mohla zářit!

Jsem Princezna, Čarodějka nebo Ležérka? Je můj muž Voják nebo spíš Rebel? A není moje maminka elegantní Dáma? Jsem jinová nebo jangová? Jaké je mé poslání? Jak si vybrat partnera a jak kolegy? A jak s tím vším souvisí oblečení???

To vše Ti objasní unikátní typologie módní návrhářky a stylistky Táni Havlíčkové OCTO CODES. Typologie, která Tě zaujme stejně jako tisíce dalších žen a mužů, kterým pomohla pochopit sebe sama, jejich partnery, rodiče, děti. Typologie, díky které najdeš svou jedinečnost a přestaneš se porovnávat s ostatními.

Tato typologie mě nadchla a nepřestává mě bavit. Používám jí denně.

Díky ní jsem si zkrátila cestu k nalezení mého poslání. Díky ní více chápu mé blízké, mé kamarádky, kamarády mých dětí, kolegy….vlastně všechny lidi, s nimiž přicházím do styku. Díky ní už netrávím čas bloumáním po obchodech a hledáním „něčeho pěkného“ na sebe.

Nadšeně a s humorem o této typologii mluvím.

Přednáška trvá 2,5 hodiny, během kterých představím 8 stylů typologie a ukáži příklady jednotlivých stylů oblečení. Doporučuji přijít s kamarádkou, pomůžete si navzájem s nalezením svého stylu.

Přijď pootevřít okna do Tvé DUŠE, aby mohla zářit do světa!

Termín příští přednášky je:

Pátek 9.11. 2018 od 18:00 v Centru ŽIVOTA, Dobrovského 729 v Táboře. Cena 250,- Kč.

Čtvrtek 29.11. 2018 od 17:00 v RC Mamánek, Lannova 53 v Českých Budějovicích. Cena 230,- Kč.

Pondělí 14.1. 2019 od 18:30 v Centru setkávání v Českých Budějovicích. Cena 250,- Kč.

Pokud máš o přednášku zájem, napiš si o termín.

Reference

„Z přednášky Už vím co na sebe, aby mohla moje duše zářit jsem odcházela nadšená, že někdo pojmenoval přesně to, co jsem hledala a potřebovala slyšet v oblasti hledání mého stylu oblékání. Měla jsem neuvěřitelnou radost, že teď vím, kudy v tomto směru jít a už netápu.“ - Martina


„Já jsem se díky Vaší přednášce našla. Napůl ležérní, napůl - ale hodně potlačená - rebelka. Takže už se konečně nebudu nutit do sukýnek, květovaných šatů, náramků a korálů. Necítím se v tom dobře a už vím proč. Děkuji Vám za přednášku!“ - Jitka


„Já osobně přednášku hodnotím kladně a zajímavě. Užila jsem si ji. Patřím do elegantní dámy, tušila jsem, že mám o sobě jasno. Líbily se mi ty rozdíly - chaos - řád atp. Smysl pro spravedlnost mě v mojí kategorii opět nakopla. Ano, to jsem přesně já. Nasměrovalo mě to k většímu pochopení ostatních kategorií, rozdílů mezi námi.“ - Jana


Cyklická máma

Přednáška na téma ženské cykličnosti a alternativních menstruačních pomůcek.

Tuto přednášku vnímám jako osvětu a je mým cílem, aby si každá žena z přednášky odnesla základní informace, vědomí jak je začlenit do svého každodenního života a také chuť tak učinit:

 • doporučení co v jaké fázi dělat/nedělat a proč
 • jak to skloubit s péčí o domácnost a děti
 • vytvoříte si svůj vlastní „cyklický tahák
 • nakouknete do knih s tématikou ženské cykličnosti
 • porovnáte kulatý a hranatý cyklický magnet
 • osaháte si menstruační kalíšky (přinesu 3 různé velikosti od různých výrobců, sama používám už 11 let), menstruační houby a látkové vložky

Po přednášce Ti bude jasné:

 • Kdy uklízet?
 • Kdy vyvařovat?
 • Kdy si jít zaběhat?
 • Kdy poslat děti k babičce?
 • Proč je premenstruační fáze ta NEJ?


Termín příští přednášky je

Středa 28.11. 2018 18:45h v Centru Setkávání v Českých Budějovicích. Cena 220,- Kč.

Reference

„Přednáška Cyklická máma byla příjemná, energická, nabitá ženskou energií.“ - Lenka


„Přednáška Cyklická máma pro mě byla příjemná a nakopávající :-).Obohatila mě o menstruační houbu (možnost osahat a vidět naživo).“ - Jana T.


„Minule to bylo prima, s Tebou jako lektorkou jsem byla nadmíru spokojena, mé očekávání se naplnilo.“ - Jana M.


„Za mne mohu říci, že jsem z přednášky odcházela nadmíru spokojená! O ženství, tedy sebe sama se zajímám už poměrně dlouho a přesto jsem se dozvěděla pro mne nové, zajímavé a především přínosné informace.

Odnáším si hezký pocit z toho, že jsem žena a že mám tak obrovskou moc a možnost ovlivňovat dění kolem sebe jen tím, že pochopím sebe sama. Obohatila mne v pochopení třetí fáze cyklu, tedy té předmenstruační. Už vím, co mám v této fázi dělat, co ne a co mají dělat ti druzí kolem mne. ;-)“ - Šárka


Na přednášce jsem získala informace, o kterých jsem v minulosti neměla vůbec tušení (kalíšky, houby…) a samotnou mě překvapilo kolik mých vrstevnic toto již zná a používá a co víc, je s tím spokojeno. Odnesla jsem si uvědomění, že vše co se děje je pro nás ženy zcela normální a není to tím, že bych měla svoje blízké najednou míň ráda a byla chyba ve mě. Teď již vím, jak v jednotlivých fázích reagovat a jak se s tím poprat.- Lenka P.


7 principů zdravé výchovy dětí

Na přednášce se dozvíš 7 principů a praktické příklady jak je aplikovat v každodenním životě.

Mám dvě děti: skoro 9-letou dceru s jemnou, soucitnou a přitom sebevědomou a velmi moudrou duší a 6-letého temperamentního syna s duší bojovníka. Jsou rozdílní jako noc a den nebo jin a jang :-) Přesto spolu dobře vycházejí, umí si spolu krásně hrát a umí se zabavit i o samotě. Prospívají fyzicky i psychicky. Na nich vidím, že 7 principů zdravé výchovy dětí opravdu funguje.

Tuto přednášku právě připravuji.


Proměna partnerského vztahu s příchodem dětí

Nikdo není připraven na to, jak moc příchod dětí změní jeho partnerský vztah. Spousta vztahů kvůli tomu jen živoří nebo se rozpadá. ALE nemusí to tak být! My ženy máme ve svých rukou velkou moc a schopnost to změnit!

Na přednášce se dozvíš:

 • Co se po příchodu dětí změní ve vnímání muže směrem k jeho partnerce?
 • Jaká je úloha otce ve výchově dětí?
 • Co musí žena dávat svému muži, aby se cítil naplněný?
 • Jaké jsou základní principy spokojeného partnerství?
 • Kam se vytratila chuť na sex?

Tuto přednášku připravuji.