Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
coaching [2019/06/23 19:47]
zuzana
coaching [2019/10/07 19:58] (aktuální)
zuzana
Řádek 1: Řádek 1:
 ==== Individuální konzultace ==== ==== Individuální konzultace ====
 +\\ 
 +\\
 Během individuálních konzultací využívám především techniky koučinku a energetické psychologie EFT. Během individuálních konzultací využívám především techniky koučinku a energetické psychologie EFT.
 +\\ 
 +\\
 Koučink jsem objevila v roce 2007 krátce po mém příletu do USA, kde jsem dva roky pracovala na universitě jako postdoc. Po zjištění informací jsem věděla, že to je přesně to, co jsem **roky hledala**, a rozhodnutí opustit vědu pro mě tedy nebylo vůbec těžké. Koučink jsem objevila v roce 2007 krátce po mém příletu do USA, kde jsem dva roky pracovala na universitě jako postdoc. Po zjištění informací jsem věděla, že to je přesně to, co jsem **roky hledala**, a rozhodnutí opustit vědu pro mě tedy nebylo vůbec těžké.
- +\\ 
-V roce 2009 jsem v Kalifornii absolvovala **špičkový výcvik pro kouče** na nejstarší (zal. 1992) a největší koučovací škole na světě, [[http://​www.coactive.com/​why-cti/​about-cti|The Coaches ​Training Institute]]. Jádrem filosofie této školy je **celostní přístup ke klientovi** a **hluboká důvěra** ve schopnosti klienta, což jsou hodnoty, se kterými já sama niterně souzním. +\\ 
 +V roce 2009 jsem v Kalifornii absolvovala **špičkový výcvik pro kouče** na nejstarší (zal. 1992) a největší koučovací škole na světě, [[http://​www.coactive.com/​why-cti/​about-cti|Co-Active ​Training Institute]]. Jádrem filosofie této školy je **celostní přístup ke klientovi** a **hluboká důvěra** ve schopnosti klienta, což jsou hodnoty, se kterými já sama niterně souzním. 
 +\\ 
 +\\
 **Techniky emoční svobody** (EFT = Emotional Freedom Techniques) jsem poprvé potkala v roce 2014, ale až o pár let později jsem začala EFT aktivně používat pro sebe a s mými klienty. EFT si mě získalo svou jednoduchostí,​ hravostí a především účinností. V roce 2019 jsem prošla výcvikem a stala se **certifikovanou EFT terapeutkou**. **Techniky emoční svobody** (EFT = Emotional Freedom Techniques) jsem poprvé potkala v roce 2014, ale až o pár let později jsem začala EFT aktivně používat pro sebe a s mými klienty. EFT si mě získalo svou jednoduchostí,​ hravostí a především účinností. V roce 2019 jsem prošla výcvikem a stala se **certifikovanou EFT terapeutkou**.
 +\\
 +\\
  
 Pracuji se ženami a **mou specializací jsou** tato témata: Pracuji se ženami a **mou specializací jsou** tato témata:
Řádek 19: Řádek 25:
   * výchova dětí   * výchova dětí
   * náročná životní rozhodnutí (kde žít, jak a s kým, pro jakou práci se rozhodnout?​)   * náročná životní rozhodnutí (kde žít, jak a s kým, pro jakou práci se rozhodnout?​)
 +\\
 Pro vážné zájemce nabízím **30-minutovou konzultaci zdarma**, při níž si ujasníme, co Ti ve Tvé situaci mohu nabídnout a zejména, zda si spolu navzájem "​sedneme"​. Pro vážné zájemce nabízím **30-minutovou konzultaci zdarma**, při níž si ujasníme, co Ti ve Tvé situaci mohu nabídnout a zejména, zda si spolu navzájem "​sedneme"​.
 +\\
 +\\
  
 === Jak probíhá spolupráce:​ === === Jak probíhá spolupráce:​ ===
 Konzultace probíhají prostřednictvím **Skypu** případně **telefonu**. Výhodou tohoto spojení je diskrétnost,​ klientka se může maximálně uvolnit a otevřít. Paradoxně dochází i k **většímu napojení** mezi mnou a klientkou, protože chybí rušivé zrakové vjemy. Mám s tímto způsobem koučování výborné zkušenosti a i moje klientky si ho pochvalují. V případě použití EFT terapie využívám kameru/​WhatsApp. Konzultace probíhají prostřednictvím **Skypu** případně **telefonu**. Výhodou tohoto spojení je diskrétnost,​ klientka se může maximálně uvolnit a otevřít. Paradoxně dochází i k **většímu napojení** mezi mnou a klientkou, protože chybí rušivé zrakové vjemy. Mám s tímto způsobem koučování výborné zkušenosti a i moje klientky si ho pochvalují. V případě použití EFT terapie využívám kameru/​WhatsApp.
 +\\ 
 +\\
 Na začátku spolupráce si dobře **ujasníme záměr** - co je cílem konzultací? ​ Na začátku spolupráce si dobře **ujasníme záměr** - co je cílem konzultací? ​
 +\\ 
 +\\
 S klientkou nasdílím Google dokument "​Příprava a shrnutí konzultací",​ kam po každé konzultaci **zapisuji hlavní témata a myšlenky**,​ která jsme v konzultaci probraly, případně **odkazy a úkoly**. Před každou konzultací klientka **v rámci přípravy zodpoví několik otázek** v nasdíleném dokumentu. Díky tomu během konzultací neztrácíme čas nad otázkami "jak se máš?",​ "co budeme dnes řešit?"​ atp. Dokument slouží jako záznam naší spolupráce a pokroku a zůstává klientce přístupný i po skončení spolupráce. S klientkou nasdílím Google dokument "​Příprava a shrnutí konzultací",​ kam po každé konzultaci **zapisuji hlavní témata a myšlenky**,​ která jsme v konzultaci probraly, případně **odkazy a úkoly**. Před každou konzultací klientka **v rámci přípravy zodpoví několik otázek** v nasdíleném dokumentu. Díky tomu během konzultací neztrácíme čas nad otázkami "jak se máš?",​ "co budeme dnes řešit?"​ atp. Dokument slouží jako záznam naší spolupráce a pokroku a zůstává klientce přístupný i po skončení spolupráce.
 +\\ 
 +\\
 Mám připraveno několik krásných vizualizací,​ které s klientkami sdílím, pokud se hodí k řešenému tématu. Klientky si vizualizaci poslechnou samy a při konzultaci pak spolu probereme, jak vizualizaci prožívaly a jaké je její poselství pro jejich život. Mám připraveno několik krásných vizualizací,​ které s klientkami sdílím, pokud se hodí k řešenému tématu. Klientky si vizualizaci poslechnou samy a při konzultaci pak spolu probereme, jak vizualizaci prožívaly a jaké je její poselství pro jejich život.
 +\\
 +\\
  
 === Cena: === === Cena: ===
 +\\
 První 30-min konzultace - **ZDARMA** První 30-min konzultace - **ZDARMA**
   * vzájemné seznámení   * vzájemné seznámení
Řádek 47: Řádek 61:
  
 **Manželky** a partnerky zaměstnanců firmy **BOSCH** mají možnost si **50% ceny konzultací** nechat proplatit jako [[https://​rbcb.mojebenefity.cz/#/​cs-CZ/​Employee/​Catalog/​Benefits/​BenefitFamily.page?​Id=1400000902|benefit na přání]] přes Sodexo benefity. **Manželky** a partnerky zaměstnanců firmy **BOSCH** mají možnost si **50% ceny konzultací** nechat proplatit jako [[https://​rbcb.mojebenefity.cz/#/​cs-CZ/​Employee/​Catalog/​Benefits/​BenefitFamily.page?​Id=1400000902|benefit na přání]] přes Sodexo benefity.
 +\\
 +\\
  
 === Co o mě říkají mé klientky: === === Co o mě říkají mé klientky: ===
 +\\
 +"​**Konzultace se Zuzkou předčily má očekávání**. Byla to radost s ní pracovat. Zuzka má velkou trpělivost. Umí naslouchat a umí se na daného člověka dobře naladit.
  
 +Naučila jsem se nebrat věci tak vážně. Dokonce jsem se naučila nebrat sama sebe tak vážně. Naučila jsem se dělat hezčí svět tím, že **přijímám sama sebe takovou jaká jsem**, přijímám druhé lidi takové jací jsou a nesnažím se vše hodnotit a odsuzovat. Odnáším si **obrovský posun v přístupu k životu jako takovému**. Nikdy bych nevěřila, že pouhých 6 konzultací toto dokáže."​ - Alena, máma na mateřské
 +\\
 +\\
 +----
 "​Uvědomila jsem si, jak jsem se za tu dobu, co se s tebou setkávám posunula. Úplně jsem cítila takový hřejivý pocit, který mi říkal, že jsem **zase odhalila malý kousek závoje** a za ním uviděla, že to kým jsem, je opravdu ta, kterou mám být.  "​Uvědomila jsem si, jak jsem se za tu dobu, co se s tebou setkávám posunula. Úplně jsem cítila takový hřejivý pocit, který mi říkal, že jsem **zase odhalila malý kousek závoje** a za ním uviděla, že to kým jsem, je opravdu ta, kterou mám být. 
 **Můžu si důvěřovat**,​ můžu důvěřovat svojí intuici, **nejsem divná** a ať mě ani nenapadne o sobě pochybovat od teď, až do konce."​ ❤️ ​ **Můžu si důvěřovat**,​ můžu důvěřovat svojí intuici, **nejsem divná** a ať mě ani nenapadne o sobě pochybovat od teď, až do konce."​ ❤️ ​
 - Jarka, 3 děti - Jarka, 3 děti
 +\\
 +\\
 ---- ----
 "Je to už pár let, co jsem se se Zuzkou potkala poprvé: **Od té doby "​rostu"​**,​ vzala jsem život víc do svých rukou, začala se realizovat. A taky našla **prostředí,​ kde můžu říct opravdu všechno**, a to je někdy víc než  všechny rady a vedení. Díky Zuzko! " "Je to už pár let, co jsem se se Zuzkou potkala poprvé: **Od té doby "​rostu"​**,​ vzala jsem život víc do svých rukou, začala se realizovat. A taky našla **prostředí,​ kde můžu říct opravdu všechno**, a to je někdy víc než  všechny rady a vedení. Díky Zuzko! "
 - Ivana, 3 děti - Ivana, 3 děti
 +\\
 +\\
 ---- ----
- 
 "Před začátkem koučinku jsem si představovala,​ že si potřebuji vyřešit jedno téma v životě, které mě tak nějak poslední dobou tížilo. Plánovala jsem si pár konzultací a pak konec. Co jsem ale nečekala, že se mi otevře prostor pro tolik nových zajímavých témat, které ať už mě třeba pálila, nebo mě začala v průběhu konzultací zajímat a že se budu **na rozhovory se Zuzkou těšit jako malá holka**. "Před začátkem koučinku jsem si představovala,​ že si potřebuji vyřešit jedno téma v životě, které mě tak nějak poslední dobou tížilo. Plánovala jsem si pár konzultací a pak konec. Co jsem ale nečekala, že se mi otevře prostor pro tolik nových zajímavých témat, které ať už mě třeba pálila, nebo mě začala v průběhu konzultací zajímat a že se budu **na rozhovory se Zuzkou těšit jako malá holka**.
  
  
 **Konzultace** se Zuzkou byly ze strany Zuzky **vždy perfektně připravené**,​ zakládaly se na předešlé přípravě,​ byly **velice zajímavé a nabíjející**. Po každé konzultaci jsem měla spoustu věcí na přemýšlění,​ k dispozici odkazy a literaturu k prohloubení tématu a hlavně spoustu energie do dalšího týdne, kterou mi Zuzka stačila za tu hodinku předat."​ - Jarka, 3 děti **Konzultace** se Zuzkou byly ze strany Zuzky **vždy perfektně připravené**,​ zakládaly se na předešlé přípravě,​ byly **velice zajímavé a nabíjející**. Po každé konzultaci jsem měla spoustu věcí na přemýšlění,​ k dispozici odkazy a literaturu k prohloubení tématu a hlavně spoustu energie do dalšího týdne, kterou mi Zuzka stačila za tu hodinku předat."​ - Jarka, 3 děti
 +\\
 +\\
 +----
 +"Ahoj Zuzi, tak píšu svoje pocity z naší "​terapie EFT" přes Skype cca před měsícem...
 +Téma bylo "Můj vztah s bývalým manželem"​ - posedlost, **nutkání pořád na něj myslet**, něco očekávat, domýšlet si... **pocit, že mi něco dluží**, **závist**,​ že on je teď šťastný a já trpím...
 +
 +Během konzultace jsem se cítila "v dobrých rukou",​ cítila Tvůj zájem a to, že opravdu reaguješ na moje pocity a posloucháš!!! Měla jsem pocit, že máme dost času, že není žádný spěch a že jdeme do hloubky - to bylo moc fajn. Pomohlo mi hledání dalších souvislostí i **posun k pozitivnímu**,​ co chci - že se jenom nepatlalo v tom špatném, k čemuž mám sklony. Už v průběhu jsem měla pocit úlevy, **jako bych se rovnala**, mohla líp nadechnout. ​
  
 +S odstupem musím říct, že mi **konzultace hodně pomohla**, přestala jsem vlastně nějak plynule manžela řešit, **uvolnilo se to**." - Eva
 +\\
 +\\
 +----
 +"Ahoj Zuzko, posílám zpětnou vazbu na konzultaci EFT. Můj problém byl **pocit neustálého stresu**, že musím dělat pořád něco užitečného.
 +
 +**Postupně se objevují různé změny** a překvapují mě.
 +Když jsem v stresové situaci ​ (hlavně s dětmi při vypravování,​ v časovém presu, odcházení někam), jako bych měla větší odstup, tolik mě to nezatáhlo do emocí. Jako bych byla v nějaké bublině vedle nich. 
 +Taky jsem trochu odložila povinnosti (mám horu špinavého prádla:-).
 +
 +A hlavně manžel odložil práci (i mobil) a věnoval se nám celý týden o dovolené. A můj táta (děda) už podruhé co jsme moje rodiče navštívili s klukama hrál deskové i jiné hry. Až se mi skoro vnucoval, že s nimi jde ven. No to koukám.(Asi měl kameru v tom pokoji, co jsem to s ním při EFT řešila nebo co?)
 +
 +Přes Skype je terapie supr. Skvělý bylo, že jsme to zvládly, když malý spal a ani moc nevadilo, když se probudil.
 +
 +Moc děkuju Zuzko! A **pořád se vracím ke kurzu** Spokojená máma."​ - Katka, 3 synové
 +\\
 +\\
 +----
 +"​Aktuálně mám za sebou zkušenost ze sezení s EFT, které mě vrátilo k mojí citlivosti. Je to nekonečná práce a občas mě zaskočí moje netrpělivost a tlak na výsledek. Když se ale ohlédnu, tak **jsi mě vždy bezpečně vedla** a učila mě budovat důvěru. **Mohla jsem se na tebe spolehnout**. ​
 +
 +Setkání proběhlo na zahradě a ačkoliv jsme se dotýkaly bolavých témat, tak jsem neměla potřebu kličkovat, abych zmírnila nepříjemné pocity. **Překvapilo mě, jak trefné formulace jsi během terapie říkala** a přitom to bylo velice citlivé a zároveň nekompromisní. Měla jsem dostatek času procesem projít. Následující dny nepřinesly okamžité odložení problémů nebo změnu, která by byla dramatická. Zato jsem čelila mnoha nepříjemných situacím, které pro mne byly s odstupem velice poučné. **Zřetelněji vidím jednotlivosti,​ které většinu mého života zůstávaly zamotané do nepřehledného klubka** a lépe se s těmito stavy vyrovnávám. Moje hledání klíče k zamčené věži s pokladem teď probíhá smysluplněji a s větší nadějí, protože **konečně mám správné indicie**."​ - Edita
 +\\
 +\\
 ---- ----
 "​Hledala jsem podporu, abych na své problémy neměla jen svého partnera, ale i někoho nezainteresovaného. Záměr se podařilo naplnit. Více jsem se poznala. **Dokázaly jsme společně pojmenovat mé slabiny**, na kterých dál pracuju. Navíc jsem se seznámila se základy techniky EFT. Kéž bych takové hodnotné rozhovory, jako jsem zažila se Zuzkou, dokázala vést se svou kamarádkou." ​ "​Hledala jsem podporu, abych na své problémy neměla jen svého partnera, ale i někoho nezainteresovaného. Záměr se podařilo naplnit. Více jsem se poznala. **Dokázaly jsme společně pojmenovat mé slabiny**, na kterých dál pracuju. Navíc jsem se seznámila se základy techniky EFT. Kéž bych takové hodnotné rozhovory, jako jsem zažila se Zuzkou, dokázala vést se svou kamarádkou." ​
 - Andrea Benedová, 2 děti, majitelka RC Mamánek - Andrea Benedová, 2 děti, majitelka RC Mamánek
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
 “Na Tebe Zuzko nikdy nezapomenu. **Změnila jsi mi život**. Díky Tobě jsem se naučila se mít ráda a to je asi tak v životě nejdůležitější :).  “Na Tebe Zuzko nikdy nezapomenu. **Změnila jsi mi život**. Díky Tobě jsem se naučila se mít ráda a to je asi tak v životě nejdůležitější :). 
Řádek 73: Řádek 129:
  
 Se Zuzkou **přijdeš na řešení sama**, je to tvoje myšlenka a to co chceš ty. Nemusíš řešit problém, jestli se to někdo dozví, jestli tvůj problém nebude tématem u kafíčka tvých kamarádek. Vše je **naprosto diskrétní** a to mi pomohlo se uvolnit a říkat věci, které bych jinak nedokázala říct, protože to třeba není "​normální"​. ―Lenka, studentka medicíny Se Zuzkou **přijdeš na řešení sama**, je to tvoje myšlenka a to co chceš ty. Nemusíš řešit problém, jestli se to někdo dozví, jestli tvůj problém nebude tématem u kafíčka tvých kamarádek. Vše je **naprosto diskrétní** a to mi pomohlo se uvolnit a říkat věci, které bych jinak nedokázala říct, protože to třeba není "​normální"​. ―Lenka, studentka medicíny
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
 "​Koučink se Zuzkou, to byla **velmi pozitivní, otevřená zpověď**. Naučila jsem se poznat sama sebe a mít se víc ráda. Pochopila jsem, že svou situaci můžu změnit pouze já sama, že nemá cenu koukat do minulosti, ani moc do budoucnosti,​ ale je třeba žít teď a tady… "​Koučink se Zuzkou, to byla **velmi pozitivní, otevřená zpověď**. Naučila jsem se poznat sama sebe a mít se víc ráda. Pochopila jsem, že svou situaci můžu změnit pouze já sama, že nemá cenu koukat do minulosti, ani moc do budoucnosti,​ ale je třeba žít teď a tady…
  
 Ještě jednou moc děkuji. Myslím, že **bez tvých rad a pomoci bych dneska nebyla tam, kde jsem**. Neřeším moc budoucnost, ale užívám si, co je teď a je to krásné."​ - Vendula, ZŠ učitelka Ještě jednou moc děkuji. Myslím, že **bez tvých rad a pomoci bych dneska nebyla tam, kde jsem**. Neřeším moc budoucnost, ale užívám si, co je teď a je to krásné."​ - Vendula, ZŠ učitelka
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
 "There are very few (if any) life coaches I would think with Zuzana'​s understanding of the position young scientists are in with regards to their careers. Zuzana has insight into the difficult road and therefore has an innate sense of where young scientists are coming from. This level of understanding strengthens the life coaching experience that Zuzana brings to her clients. I believe that her influence as a coach will be invaluable to other young scientists such as myself, and in particular to young females."​ ―Deanna, postdoc in chemistry, Australia "There are very few (if any) life coaches I would think with Zuzana'​s understanding of the position young scientists are in with regards to their careers. Zuzana has insight into the difficult road and therefore has an innate sense of where young scientists are coming from. This level of understanding strengthens the life coaching experience that Zuzana brings to her clients. I believe that her influence as a coach will be invaluable to other young scientists such as myself, and in particular to young females."​ ―Deanna, postdoc in chemistry, Australia
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
- 
 "It can be a little stressful to share all your worries and fear about the future with someone you barely know, but Zuzana'​s friendly and calm personality instills a feeling of trust and makes the coaching process a great experience. I highly recommend her as a life coach for anyone that is at a crossroads in life and looking for guidance on how to make the best choices for their future."​ ―Amanda, postdoc in biology, USA "It can be a little stressful to share all your worries and fear about the future with someone you barely know, but Zuzana'​s friendly and calm personality instills a feeling of trust and makes the coaching process a great experience. I highly recommend her as a life coach for anyone that is at a crossroads in life and looking for guidance on how to make the best choices for their future."​ ―Amanda, postdoc in biology, USA
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
- 
 "​Zuzana has a good intuition and understanding for people. She can listen very well and crystallize essential things out of the conversation that sometimes may not be so aware to the client. Furthermore,​ she has a nice soft voice and even though there is no visual interaction one can still feel her friendly nature. I always felt understood without having to say much." ―Signe, chemist, Germany "​Zuzana has a good intuition and understanding for people. She can listen very well and crystallize essential things out of the conversation that sometimes may not be so aware to the client. Furthermore,​ she has a nice soft voice and even though there is no visual interaction one can still feel her friendly nature. I always felt understood without having to say much." ―Signe, chemist, Germany
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
- 
 "Life coaching was an unexpectedly strengthening experience. I would highly recommend Zuzana to anyone who wants to gain control of their life - especially young scientists."​ ―Deanna,​ postdoc in chemistry, Australia "Life coaching was an unexpectedly strengthening experience. I would highly recommend Zuzana to anyone who wants to gain control of their life - especially young scientists."​ ―Deanna,​ postdoc in chemistry, Australia
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
- 
 “Zuzana was great to work with. She was very helpful throughout the coaching process and had many interesting ideas and links to share. When I had questions about different aspects of life such as finances or goal setting or even home building, she was able to suggest resources that were very amazingly helpful for what I was looking for.” ―Amanda, postdoc in biology, USA “Zuzana was great to work with. She was very helpful throughout the coaching process and had many interesting ideas and links to share. When I had questions about different aspects of life such as finances or goal setting or even home building, she was able to suggest resources that were very amazingly helpful for what I was looking for.” ―Amanda, postdoc in biology, USA
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
- 
 "I initially had started the coaching as I had to make an important and timely decision. Coaching guided me during this period and helped me to figure out my values and priorities and make the right choice at that time. I got useful techniques and tools to improve my time management and how to focus on the things that are essential to me."​ ―Signe,​ chemist, Germany "I initially had started the coaching as I had to make an important and timely decision. Coaching guided me during this period and helped me to figure out my values and priorities and make the right choice at that time. I got useful techniques and tools to improve my time management and how to focus on the things that are essential to me."​ ―Signe,​ chemist, Germany
 +\\ 
 +\\
 ---- ----
- 
 "​Zuzana,​ thanks so much for your valuable support last year. I learned a lot and consulted some of our tools (e.g. the priorities and making decisions) during the last stages of my decision-making process. I hope that others will also receive the benefits of your coaching!"​ ―Maryam, postdoc in astronomy, USA "​Zuzana,​ thanks so much for your valuable support last year. I learned a lot and consulted some of our tools (e.g. the priorities and making decisions) during the last stages of my decision-making process. I hope that others will also receive the benefits of your coaching!"​ ―Maryam, postdoc in astronomy, USA