Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
coaching [2019/06/23 19:47]
zuzana
coaching [2019/07/20 08:57] (aktuální)
zuzana
Řádek 5: Řádek 5:
 Koučink jsem objevila v roce 2007 krátce po mém příletu do USA, kde jsem dva roky pracovala na universitě jako postdoc. Po zjištění informací jsem věděla, že to je přesně to, co jsem **roky hledala**, a rozhodnutí opustit vědu pro mě tedy nebylo vůbec těžké. Koučink jsem objevila v roce 2007 krátce po mém příletu do USA, kde jsem dva roky pracovala na universitě jako postdoc. Po zjištění informací jsem věděla, že to je přesně to, co jsem **roky hledala**, a rozhodnutí opustit vědu pro mě tedy nebylo vůbec těžké.
  
-V roce 2009 jsem v Kalifornii absolvovala **špičkový výcvik pro kouče** na nejstarší (zal. 1992) a největší koučovací škole na světě, [[http://​www.coactive.com/​why-cti/​about-cti|The Coaches ​Training Institute]]. Jádrem filosofie této školy je **celostní přístup ke klientovi** a **hluboká důvěra** ve schopnosti klienta, což jsou hodnoty, se kterými já sama niterně souzním.+V roce 2009 jsem v Kalifornii absolvovala **špičkový výcvik pro kouče** na nejstarší (zal. 1992) a největší koučovací škole na světě, [[http://​www.coactive.com/​why-cti/​about-cti|Co-Active ​Training Institute]]. Jádrem filosofie této školy je **celostní přístup ke klientovi** a **hluboká důvěra** ve schopnosti klienta, což jsou hodnoty, se kterými já sama niterně souzním.
  
 **Techniky emoční svobody** (EFT = Emotional Freedom Techniques) jsem poprvé potkala v roce 2014, ale až o pár let později jsem začala EFT aktivně používat pro sebe a s mými klienty. EFT si mě získalo svou jednoduchostí,​ hravostí a především účinností. V roce 2019 jsem prošla výcvikem a stala se **certifikovanou EFT terapeutkou**. **Techniky emoční svobody** (EFT = Emotional Freedom Techniques) jsem poprvé potkala v roce 2014, ale až o pár let později jsem začala EFT aktivně používat pro sebe a s mými klienty. EFT si mě získalo svou jednoduchostí,​ hravostí a především účinností. V roce 2019 jsem prošla výcvikem a stala se **certifikovanou EFT terapeutkou**.
Řádek 21: Řádek 21:
  
 Pro vážné zájemce nabízím **30-minutovou konzultaci zdarma**, při níž si ujasníme, co Ti ve Tvé situaci mohu nabídnout a zejména, zda si spolu navzájem "​sedneme"​. Pro vážné zájemce nabízím **30-minutovou konzultaci zdarma**, při níž si ujasníme, co Ti ve Tvé situaci mohu nabídnout a zejména, zda si spolu navzájem "​sedneme"​.
 +\\ 
 +\\
 === Jak probíhá spolupráce:​ === === Jak probíhá spolupráce:​ ===
 Konzultace probíhají prostřednictvím **Skypu** případně **telefonu**. Výhodou tohoto spojení je diskrétnost,​ klientka se může maximálně uvolnit a otevřít. Paradoxně dochází i k **většímu napojení** mezi mnou a klientkou, protože chybí rušivé zrakové vjemy. Mám s tímto způsobem koučování výborné zkušenosti a i moje klientky si ho pochvalují. V případě použití EFT terapie využívám kameru/​WhatsApp. Konzultace probíhají prostřednictvím **Skypu** případně **telefonu**. Výhodou tohoto spojení je diskrétnost,​ klientka se může maximálně uvolnit a otevřít. Paradoxně dochází i k **většímu napojení** mezi mnou a klientkou, protože chybí rušivé zrakové vjemy. Mám s tímto způsobem koučování výborné zkušenosti a i moje klientky si ho pochvalují. V případě použití EFT terapie využívám kameru/​WhatsApp.
Řádek 30: Řádek 31:
  
 Mám připraveno několik krásných vizualizací,​ které s klientkami sdílím, pokud se hodí k řešenému tématu. Klientky si vizualizaci poslechnou samy a při konzultaci pak spolu probereme, jak vizualizaci prožívaly a jaké je její poselství pro jejich život. Mám připraveno několik krásných vizualizací,​ které s klientkami sdílím, pokud se hodí k řešenému tématu. Klientky si vizualizaci poslechnou samy a při konzultaci pak spolu probereme, jak vizualizaci prožívaly a jaké je její poselství pro jejich život.
 +\\ 
 +\\
 === Cena: === === Cena: ===
 První 30-min konzultace - **ZDARMA** První 30-min konzultace - **ZDARMA**
Řádek 47: Řádek 49:
  
 **Manželky** a partnerky zaměstnanců firmy **BOSCH** mají možnost si **50% ceny konzultací** nechat proplatit jako [[https://​rbcb.mojebenefity.cz/#/​cs-CZ/​Employee/​Catalog/​Benefits/​BenefitFamily.page?​Id=1400000902|benefit na přání]] přes Sodexo benefity. **Manželky** a partnerky zaměstnanců firmy **BOSCH** mají možnost si **50% ceny konzultací** nechat proplatit jako [[https://​rbcb.mojebenefity.cz/#/​cs-CZ/​Employee/​Catalog/​Benefits/​BenefitFamily.page?​Id=1400000902|benefit na přání]] přes Sodexo benefity.
 +\\ 
 +\\
 === Co o mě říkají mé klientky: === === Co o mě říkají mé klientky: ===
  
Řádek 64: Řádek 67:
  
 ---- ----
 +"Ahoj Zuzi, tak píšu svoje pocity z naší "​terapie EFT" přes Skype cca před měsícem...
 +Téma bylo "Můj vztah s bývalým manželem"​ - posedlost, **nutkání pořád na něj myslet**, něco očekávat, domýšlet si... **pocit, že mi něco dluží**, **závist**,​ že on je teď šťastný a já trpím...
 +
 +Během konzultace jsem se cítila "v dobrých rukou",​ cítila Tvůj zájem a to, že opravdu reaguješ na moje pocity a posloucháš!!! Měla jsem pocit, že máme dost času, že není žádný spěch a že jdeme do hloubky - to bylo moc fajn. Pomohlo mi hledání dalších souvislostí i **posun k pozitivnímu**,​ co chci - že se jenom nepatlalo v tom špatném, k čemuž mám sklony. Už v průběhu jsem měla pocit úlevy, **jako bych se rovnala**, mohla líp nadechnout. ​
 +
 +S odstupem musím říct, že mi **konzultace hodně pomohla**, přestala jsem vlastně nějak plynule manžela řešit, **uvolnilo se to**." - Eva
 +
 +----
 +"Ahoj Zuzko, posílám zpětnou vazbu na konzultaci EFT. Můj problém byl **pocit neustálého stresu**, že musím dělat pořád něco užitečného.
 +
 +**Postupně se objevují různé změny** a překvapují mě.
 +Když jsem v stresové situaci ​ (hlavně s dětmi při vypravování,​ v časovém presu, odcházení někam), jako bych měla větší odstup, tolik mě to nezatáhlo do emocí. Jako bych byla v nějaké bublině vedle nich. 
 +Taky jsem trochu odložila povinnosti (mám horu špinavého prádla:-).
 +
 +A hlavně manžel odložil práci (i mobil) a věnoval se nám celý týden o dovolené. A můj táta (děda) už podruhé co jsme moje rodiče navštívili s klukama hrál deskové i jiné hry. Až se mi skoro vnucoval, že s nimi jde ven. No to koukám.(Asi měl kameru v tom pokoji, co jsem to s ním při EFT řešila nebo co?)
 +
 +Přes Skype je terapie supr. Skvělý bylo, že jsme to zvládly, když malý spal a ani moc nevadilo, když se probudil.
 +
 +Moc děkuju Zuzko! A **pořád se vracím ke kurzu** Spokojená máma."​ - Katka, 3 synové
 +----
 +
 "​Hledala jsem podporu, abych na své problémy neměla jen svého partnera, ale i někoho nezainteresovaného. Záměr se podařilo naplnit. Více jsem se poznala. **Dokázaly jsme společně pojmenovat mé slabiny**, na kterých dál pracuju. Navíc jsem se seznámila se základy techniky EFT. Kéž bych takové hodnotné rozhovory, jako jsem zažila se Zuzkou, dokázala vést se svou kamarádkou." ​ "​Hledala jsem podporu, abych na své problémy neměla jen svého partnera, ale i někoho nezainteresovaného. Záměr se podařilo naplnit. Více jsem se poznala. **Dokázaly jsme společně pojmenovat mé slabiny**, na kterých dál pracuju. Navíc jsem se seznámila se základy techniky EFT. Kéž bych takové hodnotné rozhovory, jako jsem zažila se Zuzkou, dokázala vést se svou kamarádkou." ​
 - Andrea Benedová, 2 děti, majitelka RC Mamánek - Andrea Benedová, 2 děti, majitelka RC Mamánek