Co mi přineslo 28 dní v sukni a že to nebylo jen o sukních

Při únorovém setkání Klubu seberealizace jedna z žen zmínila, že by letos ráda znovu absolvovala program 28 dní v sukni. Já sama od té doby, co vedu ženské skupiny, nosím sukně víc a víc a tak jsem si řekla, že by to byla zajímavá zkušenost. Navrhla jsem tedy, že se k Janě přidáme a podpoříme ji na její cestě. Nakonec nás program absolvovalo pět, i když každá si programem procházela sama a během programu jsme byly v kontaktu jen přes email.

Program je popsán v knize Ježíšku, přines mámě punčocháče a já jsem až dva dny před začátkem programu knihu otevřela a s údivem zjistila, že to nebude o sukních! Dle názvu programu i knihy jsem si totiž myslela, že cílem programu je přimět ženy nosit sukně a přivést je tak k přijetí svého ženství (nebo tak něco).

Už podtitulek knihy “Cesta k poznání svého pravého Já” dává tušit, že to bude hlubší. Navíc celý název programu zní “28 dní v sukni, 28 dní v kšandách” a absolvovat jej mohou i muži.

Takže o čem program vlastně je? Cílem programu je s pomocí čtyř živlů a fází měsíce objevovat svá přesvědčení a zranění vzniklá v dětství a dospívání a postupně je proměňovat a uvolňovat.

Jakou roli hrají v programu sukně? Na tuto otázku jsem v knize také hledala odpověď, ale nenašla jsem ji. Je tam napsáno pouze: “Opravdu noste sukni dvacet osm dní. Proč, to je vaše individuální odpověď. Podělte se o to s ostatními.”

Jak to tedy mám já? Sukně mi pomáhají být v napojení – v napojení na sebe, na mou intuici, na mé podvědomí, na přírodu, na Vesmír, na informace “odjinud”.

Základním programem jsem procházela od novu 16.4.2018 do novu 15.5.2018. Následovaly ještě dva týdny, kdy program dobíhal. První dva týdny byl manžel na služebce, což se hodilo, protože pro tuto část programu bylo docela dost úkolů. Druhá polovina byla volnější, manžel zpátky ze služebky, navíc do toho padly oba květnové svátky.

→ Číst dále...

2018/05/21 12:29 · zuzana

Už 5 dní jsem nejedla aneb jak souvisí h...o s osobním rozvojem?

Asi si teď myslíte, že už mi z hladu hrabe. Něco na tom možná bude, jelikož tohle je můj úplně první blogový článek. Každopádně já jsem se za posledních 15 let dostala přes kvalitní stolici k osobnímu rozvoji a pak zase zpět.

Bylo velice horké léto 2003 (dokonce nejteplejší léto v historii od r. 1775!) a já jsem v rámci Erasmus programu pobývala v rozpálené Barceloně. Bylo to moc zajímavé období mého života. V Barceloně jsem byla velice sama a byly dny, kdy jsem ani s nikým nepromluvila. Znalci vědí, že v srpnu je Barcelona poloprázdná a na universitě, kde jsem pracovala, není skoro nikdo.

Při brouzdání po internetu jsem narazila na informace o vitariánství (výživový směr, kdy se jí pouze syrová strava) a bylo to pro mě tak fantastické odhalení, že jsem následující dva týdny měla plnou hlavu jen jídla. Miluju zeleninu, sacharidy mám na talíři jen jako doplněk a maso nemusím vůbec.

Léto v Barceloně

Vitariánství (teď se tomu říká raw strava) jsem propadla a hltala jsem veškeré informace, které malá česká vitariánská komunita vypouštěla do světa. O pár měsíců později vznikly stránky www.vitarian.cz a hrstka nadšenců sdílela na diskuzním fóru své zkušenosti týkající se všeho možného - od zdravé stravy, různých metod očisty organismu, přírodního zahradničení, rodových statků, meditací až po domácí porody, (ne)očkování dětí, alternativní školky a školy…. Diskuzi jsem sledovala každý den a neuvěřitelně mi to rozšířilo obzory.

Na sobě jsem pocítila, že pročištěné tělo funguje jinak a že nutně potřebuje i rozvoj na duchovní úrovni. Tak jsem se tedy dostala na cestu osobního rozvoje.

V průběhu roku 2004 jsem začala žít s mým budoucím manželem a zároveň přidávat na svůj talíř i vařenou stravu. Se syrovou stravou jsem totiž měla nakročeno někam jinam než on. Naštěstí i můj muž miluje zeleninu a tak jsme oba jedli hodně zdravě. Navíc jsme měli možnost dva roky žít v úžasném Berkeley v Kalifornii, kde se dala koupit výtečná zelenina nebo třeba čerstvě vylovené mořské ryby.

Monterrey Market - Tady jsem každou sobotu nakupovala.

Začátkem roku 2008 jsme spolu oba absolvovali 5-týdenní očistný program pro střeva a všechny orgány. Další dva roky jsem byla na vrcholu – tělo plné energie, zářící, zamilovaná, navíc jsem objevila koučink a rozhodla se pro profesní změnu.

Během pobytu v USA

Pak přišlo těhotenství, v roce 2010 se nám narodila dcera a má energie i záře šla prudce dolů. V roce 2013, to už jsme žili v Čechách, se nám narodil syn. A já jsem si v tom každodenním zápřahu s dětmi vůbec neuvědomila, že jsem potřeby mého těla odsunula na x-tou kolej.

Když obě děti konečně začaly chodit do školy a školky, začala jsem pomalu rozjíždět své podnikání. Dělala jsem mou vysněnou práci, měla jsem dost času se vyspat nebo si jít zacvičit ALE vůbec jsem se necítila tak úžasně, jak bych měla. Celých 11 měsíců jsem si říkala, kde je ksakru chyba?! Co dělám špatně?!

A pak jsem se od hlavy až k patám osypala lupénkou. Nejdřív to vypadalo jako vyrážka, ale pupínky se postupně zvětšovaly, na některých místech i slévaly dohromady a šupinatěly. Že jde o lupénku jsem zjistila hned, protože jí trpím asi od 4 let, ale vždy se jednalo o několik ložisek ve vlasech a v dětství 2-3 fleky na těle. Proč jí teď mám úplně všude? Co se děje?!

Takhle jsem vypadala v listopadu 2017

Hledala jsem příčinu. Co mám teď pochopit?! Jedna vědma s kyvadlem mě uvítala slovy: “To je skvělý! Vnitřně se přenastavuješ.” Vzhledem k tomu, že jsem měla za sebou psychicky náročné období a chodila jsem na různé terapie, to trochu dávalo smysl. Odmítala jsem se ale s lupénkou smířit. Nejen, že jsem vypadala hrozně, navíc ze mě padaly ve dne v noci šupinky odumřelé kůže a doma jsem musela denně vysávat a často měnit ložní prádlo.

Pak mi jedna známá začala povídat o detoxikaci. A já jsem si říkala: “No jasně, tohle všechno znám a před dětmi jsem to dělala…..” Během dne mi postupně všechno docvaklo a já jsem stála v úžasu s otevřenou pusou. Jak jsem mohla tohle nevidět?! Já, která ženám na kurzech pořád dokola připomínám, jak je důležité naplňovat své potřeby.

Po porodu dětí mi automaticky naskočily programy mé mámy: “Já nejsem důležitá. Děti jsou na prvním místě. Máma dojídá zbytky. A podobné.” A tak se stalo, že jsem za těch 7 let doma s dětmi zapomněla na potřeby mého těla. Nebýt lupénky, trvalo by mi asi mnohem déle, než bych si uvědomila, co se děje. Jsem svému tělu i lupénce velice vděčná, že mi dali takový očividný kopanec, který se nedal přehlédnout ani ignorovat.

A tak se kruh uzavírá. Před 10 lety jsem absolvovala kompletní očistu těla, pak přišel na řadu osobní rozvoj a teď jsem zpátky u detoxikace. S chutí zase vařím a chroupu zeleninu a cítím, že se opět posouvám o velký krok blíž sama k sobě. A lupénka už je skoro všechna pryč.

Vypozorovala jsem, že někteří lidé se k osobnímu rozvoji dostanou právě přes zdravou stravu a někteří to mají přesně naopak. Jedno bez druhého totiž není dlouhodobě možné.

Mé motto pro letošek: ”Čisté střevo, základ všeho!”

Když se vrátím k nadpisu článku: Víte, co má hovno společného s duchovnem? Podívejte se ještě jednou na slovo ducHOVNO :-) Vtipně o tom také mluví Jarda Dušek ve videu Hovno na talíři (necelé 2 min).


→ Číst dále...

2017/03/05 20:57 · hodo

<< Novější zápisky