Co mi přineslo 28 dní v sukni a že to nebylo jen o sukních

Při únorovém setkání Klubu seberealizace jedna z žen zmínila, že by letos ráda znovu absolvovala program 28 dní v sukni. Já sama od té doby, co vedu ženské skupiny, nosím sukně víc a víc a tak jsem si řekla, že by to byla zajímavá zkušenost. Navrhla jsem tedy, že se k Janě přidáme a podpoříme ji na její cestě. Nakonec nás program absolvovalo pět, i když každá si programem procházela sama a během programu jsme byly v kontaktu jen přes email.

Program je popsán v knize Ježíšku, přines mámě punčocháče a já jsem až dva dny před začátkem programu knihu otevřela a s údivem zjistila, že to nebude o sukních! Dle názvu programu i knihy jsem si totiž myslela, že cílem programu je přimět ženy nosit sukně a přivést je tak k přijetí svého ženství (nebo tak něco).

Už podtitulek knihy “Cesta k poznání svého pravého Já” dává tušit, že to bude hlubší. Navíc celý název programu zní “28 dní v sukni, 28 dní v kšandách” a absolvovat jej mohou i muži.

Takže o čem program vlastně je? Cílem programu je s pomocí čtyř živlů a fází měsíce objevovat svá přesvědčení a zranění vzniklá v dětství a dospívání a postupně je proměňovat a uvolňovat.

Jakou roli hrají v programu sukně? Na tuto otázku jsem v knize také hledala odpověď, ale nenašla jsem ji. Je tam napsáno pouze: “Opravdu noste sukni dvacet osm dní. Proč, to je vaše individuální odpověď. Podělte se o to s ostatními.”

Jak to tedy mám já? Sukně mi pomáhají být v napojení – v napojení na sebe, na mou intuici, na mé podvědomí, na přírodu, na Vesmír, na informace “odjinud”.

Základním programem jsem procházela od novu 16.4.2018 do novu 15.5.2018. Následovaly ještě dva týdny, kdy program dobíhal. První dva týdny byl manžel na služebce, což se hodilo, protože pro tuto část programu bylo docela dost úkolů. Druhá polovina byla volnější, manžel zpátky ze služebky, navíc do toho padly oba květnové svátky.

Co mi tedy program přinesl?

Sukně, sukně, sukně

Každý den, 24 h denně jsem byla v sukni.

Nové sukně

Už před začátkem programu jsem se začala připravovat. Nosila jsem více sukně a hlavně jsem pár sukní a šatů nakoupila, abych měla co na sebe. Jiné jsem zase vytřídila. Když máte sukni na sobě pořád, opravdu zjistíte, které střihy sukní vám sluší a které ne. Ty, co s vámi neladí – ať už barevně, stylově, střihem či materiálem – s těmi to prostě nevydržíte.

Nové obchody

Sukně a šaty jsem nakupovala jak v sekáčích, tak nové. Má nejoblíbenější sukně je z e-shopu Himalife. Další oblíbená je z Fleru a tu, co jsem nakonec nosila asi nejvíc jsem koupila v Globusu. Něco jsem nakoupila také v Budějckých second-handech (second-hand U Jany v Otakarově ul. nebo second-hand U dvou kočiček na Rudolfovské tř.). Zajímavé akce jsou také bazárky – např. Výměnný bazárek dámského oblečení a doplňků, který jsem organizovala 5 let po sobě na jaře (poslední byl v r.2019) nebo bazárek Miluj sukni, který se koná v Rudolfově.

Sukně fialová ke mě přišla na výměnném bazárku.


V sukni se dá dělat všechno

V sukni jsem byla doma, pracovala na zahradě, běhala po lese, chodila v NP Podyjí, nosila ji do města na úřad i do obchodu a samozřejmě jsem měla sukni na mých kurzech a přednáškách. Jen na koupání v rybníce jsem jí sundala.

Pěší turistika v sukni

Zjistila jsem, že chodit po lese či po horách v sukni je nejen pěkné, ale i praktické. Když je ráno chladněji, mám pod sukní tenké legíny, které snadno sundám, když teplota stoupne. Navíc při čůrání za stromem vypadám elegantněji. :-)

Sukně „tepláková“. Nosila jsem nejčastěji.


Pozornost

Užívala jsem si pozornost a obdiv hlavně od dětí. Jednou, když jsem přišla syna vyzvednout do školky, tak několik holčiček i kluků zíralo na mou krásnou dlouhou sukni, tak jsem se jim i zatočila. Udělalo to radost mě i jim. Děti mají jasno - maminka má nosit sukně!

Sukně nepálská. Má nejoblíbenější.

Vykládací karty

Hned zkraje programu jsem měla chuť si koupit vykládací karty. Zašla jsem do esoterického obchůdku a vybrala si Rady andělů na každý den od Doreen Virtue. No a díky těmto kartám jsem se letos už 18.4. koupala v rybníce, protože nejen, že se mi o koupání několikrát zdálo, ale vytáhla jsem si i kartu Oceán. Uznejte, že to už jsem prostě musela. Překvapilo mě, že voda nebyla vůbec ledová a vlezl tam se mnou i můj pětiletý syn.

První letošní koupačka.
Meditace – třesení

Součástí knihy je CD s hudbou, která doprovází některé úkoly. Osobně mě nejvíc oslovila hudba Matka Země. Připomněla mi Oshovu Kundalini meditaci, kterou jsem zažila na kurzu Mohendžodára. Občas si jí teď pustím a vytřásám ze sebe vše, co už nepotřebuju, uvolňuji zatuhlá místa v těle, uvolňuji napětí, dostávám se více do vnímání svého těla.

Zvědomění mých vnitřních programů, bloků, omezujících přesvědčení

Tohle byl jeden z cílů programu. První dva týdny jsem každý večer říkala afirmace k Luně, aby mi pomohla vytáhnout do vědomí má omezující přesvědčení a programy ohledně mateřství a partnerství. Na těchto tématech už rok intenzivně pracuji a tak jsem jen zírala jak se mi ukazují v reálných situacích – třeba když se manžel po dvou týdnech vrátil domů nebo když jsme přijeli k mým rodičům. Ač jsem v těch situacích hrála jednu z hlavních rolí, dokázala jsem se na ně zároveň dívat s nadhledem a jasně pojmenovávat, co se ve mě děje a proč se chovám tak, jak se chovám.

Co dál?

Týden po skončení programu stále nosím sukně. Kalhoty jsem si oblékla 2x a po hodině je zase svlékla, ale věřím, že budou dny, kdy si je zase ráda obléknu. Každopádně v sukni se cítím svobodnější a krásnější. Manžel i děti si přejí, abych nosila sukně i nadále. :-)

Program skončil před pár dny a nemůžu říct, že už bych se zbavila všech přesvědčení, která jsem si během toho měsíce uvědomila. Jsem si jich teď mnohem více vědoma a už to samotné považuji za velký pokrok. Na jejich rozpouštění pracuji a cítím, jak mě to posouvá blíže k mému svobodnému, radostnému, zářícímu Já.

Kdo se ke mě příští rok přidá???